Datum a čas konání: 24.9.2023 09:00
Místo: SH Soběslav

Vánoční turnaj Dačice 2011

Úvodník

V čase adventním roku 2011 jsme se rozhodli, že na poli amatérů jsme už dosáhli řady úspěchů a je tedy načase vyzkoušet své štěstí i mezi muži. A tak jsme se přihlásili do Vánočního turnaje v Dačicích, kde jsme před půl rokem slavili zatím náš největší úspěch (Vítězství na dvoudenním velikonočním turnaji).

Do posledních chvil to vypadalo, že pojedeme v 8 hráčích do pole a brankář, ovšem na posední chvíli se rozmyslel ještě Míra, což nás samozřejmě velice potěšilo. Naše sestava pro tento turnaj tedy byla následující: Jára – Oňas, Milan, Papiňák, Míra – Mates, Marša, Jenc, Robin, Paty. Obzvláště rádi jsme byli za to, že si s námi po delší době mohl zahrát i Paty, který až jednou skončí svou “profesionální” kariéru plánuje na důchod dohrát u nás :). Jelikož na trunaji byla jak MUŽSKÁ tak i amatérská kategorie a vše se odehrávalo v jedné hala, bylo mezi jednotlivými zápase dostatek času jak na regeneraci a občerstvení, tak i na kraviny (o ty se staral zejména náš benjamínek Bonin a Paty), ovšem našli se i tací, kterým dlouhé přestávky zrovna vhod nepřišli (Marša už si plánoval jak pojede vlakem domů aby stihnul večeři :D). Přesto jak se nám dařilo čas plynul tak nějak sám aniž jsme se nadáli přebírali jsme diplom za celkové 3. místo, což se dá považovat za další velký úspěch našeho malého týmu.

Závěrem již tradiční poděkování organizátorům za příjemně strávený předvánoční den a všem hráčům za předvedenou hru. DÍKY!!!

***

Základní skupina: Pacovští Honzíci – WEST SIDE 3:1 (3:1;0:0)

Komentář: V prvním utkání nás čekal velice silný tým, který měl ve svém středu několik hráčů hrající celostátní soutěže, včetně zástupce z extraligy. Přestože jsme s vítězstvím moc nepočítali, dopředu poraženi jsme se rozhodně necítili. Třebaže od samého začátku jsme se museli v obraně pořádně ohánět, byli jsme to my kdo se dostal do vedení díky Maršově gólu z brejku. To mělo za následek ještě větší tlak ze strany soupeře a vyrovnání stavu na 1:1. Naštěstí do konce poločasu se nám podařili další dva brejky a díky brankám Míry a Matese jsme o poločase vedli překvapivě 3:1. Ve druhé půli jsme se převážně bránili atakům soupeře, přičemž několikrát jsme nevěděli kde nám hlava stojí. Ale co nevyřešili obránci to vyřešil výborně chytající Jára a tak jsme dokázali vyhrát hned úvodní zápas a připsat si tak velice cenné 3 body do tabulky.
Branky: Marša (1), Míra (1), Mates (1)

***

Základní skupina: Pacovští Honzíci – FBC Orel Telč 6:1 (3:1;3:0)

Komentář: Ve druhém zápase proti nám hrál technicky velmi vyspělý tým Orel Telč, se kterým jsme před tímto zápasem měli lehce nepříznivou bilanci na vzájemné zápasy, a sice 1:2 v náš neprospěch (pokud statistiky nelžou a paměť neklame). Do zápase jsme šli s odhodlání připsat si další vítězství, které by nám velice pomohlo k vysněnému postupu ze skupiny. Byl to však soupeř, kdo se dostal do vedení. Naštěstí netrvalo dlouho a Milanovi se podařilo vyrovnat a zápas tak začínal od začátku. Stejně jako v prvním utkání se nám do poločasu podařilo vstřelit další 2 branky a sice Maršovi a Matesovi. Ve druhé půli jsme chtěli hrát klidněji a pokusit se případnými dalšími góly utkání definitivně rozhodnout. A to se také podařilo. Na 4:1 zvyšoval Paty, po perfektně sehrané přesilovce a gólu Marši to bylo už 5:1 a na konečných 6:1 uzavřel skóre Mates. Třebaže výsledek vypadá poměrně jednoznačně, utkání nebylo nikterak jednoduché a díky dobré hře celé obrany včetně výkonu Járy v brance jsme ho zvládli na jedničku :).
Branky: Marša (2), Mates (2), Milan (1), Paty (1)

***

Základní skupina: Pacovští Honzíci – Tatchenta Zhoř 4:2 (2:2;2:0)

Komentář: Jestliže s předchozím soupeřem jsme měli vzájemnou bilanci lehce nepříznivou v náš prospěch, s tímto soupeřem máme bilanci naopak 100% v náš prospěch. To ovšem neznamenalo že nás čeká snadné utkání a podle výsledků posledních našich střetnutí se dal očekávat oboustranně ofenzivní florbal se spoustou branek. Vedení se po chybě v obraně ujal jako první opět soupeř, a když po chvíli nastala další chyba v naší obraně bylo to už 0:2. Přestože postup ze skupiny jsme už měli jasný rozhodně jsme nehodlali toto utkání vypustit, natožpak prohrát a tak jsme začali hrát trochu důsledněji. Odměnou nám bylo vyrovnání skóre, když nejprve se prosadil Paty střelou z volného úderu a chvíli před přestávkou proměnil Mates trestné střílení. Ve druhé části jsme už navázali na výkon z předešlého zápasu a díky druhému gólu Matese a především parádní Oňasově střele z voleje ze vzduchu rozhodli o našem vítězství 4:2 a tedy postupu z prvního místa ze skupiny.
Branky: Mates (2), Paty (1), Oňas (1)

***

Semifinále: Pacovští Honzíci – 30 seconds to BURN 3:4 (2:2;1:2)

Komentář: Až poslední zápas zamotané druhé skupiny rozhodl o našem semifinálovém soupeři. Zpočátku jsme si tohoto soupeře přáli a byli jsme tak spokojeni, ale jak se později ukázalo tak jsme se mýlili. Dalo by se říci že již tradičně jsme nechali soupeře aby šel do vedení po naší chybě. Naštěstí do konce stále zbývalo spoustu času. Ještě během první půle se nám podařilo skóre otočit díky brankám Míry a Marši. Když už to vypadalo že vedení udržíme do přestávky, podařilo se soupeři v posledních vteřinách vyrovnat po přesně mířené střele z poloviny hřiště. Do druhé půle se tak šlo za vyrovnaného stavu 2:2. Vedení jsme na naší stranu strhy opět my, když se prosadil individuální akcí Mates. Doufali jsme, že tento náskok už udržíme a třeba ještě zvýšíme. Ovšem opak byl pravdou. Nejprve po zbytečné ztrátě balonku v obraně soupeř vyrovnal, a poté z nenápadné standartky, kdy se nedomluvil Míra s Járou (komunikace probíhala asi takto: Míra:”Járo máš!”, Jára: “Nemám!”, a opravdu neměl) šel dokonce do vedení. Třebaže ve zbývajících dvou minutách jsme soupeře zamkli před jeho brankou vyrovnání jsme se nedočkali a tak nás čekal jen zápas “útěchy” o bronz.
Branky: Míra (1), Marša (1), Mates (1)

***

O 3. místo: Pacovští Honzíci – WEST SIDE 6:3 (3:1;3:2)

Komentář: V tomto zápase nám již podruhé na turnaji čekal tým WEST SIDE a tak jsme věděli do čeho jdeme. A bylo nám jasné, že podruhé nás soupeř již nepodcení. Přesto jsme to byli opět my, kdo šel do vedení. Po krásné Bobinově přihrávce zpoza branky se prosadil Paty. Jenže stejně jako v prvním zápase i tentokrát soupeř dokázal nedlouho poté vyrovnat. Poté na sebe vzal zodpovědnost nejmladší hráč na hřišti a možná i na celém turnaji Bobin, když přeběhl přes půlku hřiště a ještě dokázal chladnokrevně zakončit a poslat nás tak do vedení (tento gól byl odměnou za jeho výtečný výkon v turnaji). Do přestávky ještě dokázal skórovat Milan a tak jsme vedli 3:1. Ovšem tím paralela s prvním zápase konči. Ve druhé půli i přes snahu soupeře o vyrovnání jsme dokázali těžit z brejků a díky gólům Marši, Jence a Matese jsme vedli dokonce už 6:1. V samotném závěru soupeř sice ještě dvěma góly snížil na 6:3 z našeho pohledu, ovšem více se mu nepodařilo a tak jsme při naší první účasti na turnaji v mužské kategorii slavili zisk BRONZU!!!
Branky: Paty (1), Bobin (1), Milan (1), Marša (1), Jenc (1), Mates (1)