Pacovští Honzíci
Návštěvnost: 137
Rozhodčí: Michal Taufmann, Marek Čížek

Report zápasu

Ke třetímu venkovnímu utkání vyjeli Honzíci do Litomyšle, kde se střetli s místním Fbc Peaksport. Ze začátku zápasu to byl soupeř, kdo diktoval tempo hry a Áčko se stěží dostávalo na útočnou polovinu. Na prahu páté minuty se Litomyšl nakonec prosadila a ujala se vedení 1:0. Honzíky ale inkasovaný gól probudil a hra se začala vyrovnávat. V polovině prvního dějství se A-týmu naskytla možnost přesilové hry, kterou využil Ondřej Šimek a srovnal tak na 1:1. Když už to vypadalo, že se do šaten půjde za vyrovnaného stavu, namazal obránce z Litomyšle kapitánovi Doubkovi, který si položil gólmana domácích a po přesném zakončení  otočil skóre ještě před první přestávkou.

Ve druhé třetině Honzíci dále plnili svůj plán a snažili se hlavně vyvarovat chyb, které by vedly k šancím soupeře. Litomyšl si ale i tak našla cestu k pacovské svatyni. Po jedné z nebezpečných příležitostí bylo nařízeno trestné střílení proti Honzíkům kvůli postavení bránícího hráče v malém brankovišti. Gólman Máca si však s nájezdem bravurně poradil a udržel těsné vedení pacovského celku. Poté ovšem přišel nešťastný zákrok Michala Hoška, který při manévrování s hokejkou zasáhl skloněného soupeře do obličeje a vyfasoval vyšší pětiminutový trest. Honzíci se dokázali bránit 4,5 minuty. Litomyšl nakonec ale přeci jen přesilovku využila a srovnala na 2:2. Áčko se ale rychle dostalo zpět do tempa a tři minuty před druhou sirénou vrátil vedení na stranu Honzíků opět Ondřej Šimek. A bylo ještě veseleji, protože po střele Matěje Doubka si pohodlně dokráčel pro gól Tomáš Dohnal, který jednoruč doklepával balónek do odkryté branky a zvyšoval na 4:2 z pohledu Honzíků

Ve třetím dějství očekávalo Áčko nátlak soupeře, který si chtěl udržet třetí místo v tabulce. Místo toho ale přišla gólová smršť do sítě Litomyšle. Ve druhé minutě třetí třetiny zkompletoval hattrick Ondřej Šimek, kterého následovali Dohnal s Milanem Patákem, a rázem to bylo 7:2. Následoval čtvrtý gól pro kanonýra Šimka a hřebíček do rakve zatloukl Litomyšli v desáté minutě ve vlastním oslabení Tomáš Krátoška (#37), který se vrátil do sestavy po dlouhém zranění. Honzíci nakonec smetli Litomyšl 13:5 a připsali si důležité tři body.