Béčko si o víkendu připsalo první tři body!

Mužská rezerva má za sebou první turnaj letošní sezóny, který odehrála v Bystřici nad Pernštejnem a stejně loni si z prvních zápasů přiváží domů tři body.

Do prvního utkání však Béčko nevstoupilo vůbec dobře a s celkem FBC Salamandra Apoly už po pěti minutách prohrávalo 0:2. Zpátky na dostřel dostala Honzíky přesná trefa Petra Diviše, který se prosadil v přesilové hře. B-tým po vstřelené brance ožil a dokázal si vypracovat několik dalších šancí, které ale zůstaly nevyužity. Pacovští nedokázali jednogólové manko smazat, a tak přišel trest z hole soupeře a tři minuty před druhou sirénou už to zase bylo o dvě branky. Honzíci už se nedokázali do konce zápasu soupeři vzepřít, a když celek, jenž sdružuje menší obce z okolí Žďáru nad Sázavou, přidal další dvě branky, bylo hotovo. Navíc musela mužská rezerva řešit další veliký problém, protože při posledním gólu soupeře zranil důrazný útočník z týmu Salamandra brankáře Adama Krška.

Pacovští Honzíci B 1:5 FBC Salamandra Apoly
Sestava: Kršek – Diviš, Brázda, Nesvačil, Žáček (C) – Tomovič, Hošek, Chaloupka – Čejka, F.Zajíc, Růžička
Kompletní statistiky zde

Druhý zápas proti domácímu celku ASK Bystřice nad Pernštejnem byl ze začátku velmi vyrovnáný. Do branky Honzíků musel zakleknout zkušenostmi ověnčený florbalový univerzál Petr Diviš, který, stejně jako jeho sok v brance soupeře, za svá záda nepustil v první třetině ani jeden gól. Skóre však otevřela Bystřice, která dokázala využít zaváhání v rozehrávce B-týmu. Pacovští ale rychle našli odpoveď, když prudkou přihrávku Žáčka tečoval do brány Čejka a srovnal stav na 1:1. V té samé minutě navíc udeřila i první řada, když Chaloupka prudkou střelou ze střední vzdálenosti překvapil gólmana domácích a Honzíci díky jeho trefě poprvé v sezóně vedli. O náskok ale přišli po prudké střele do horního růžku, kterou vyslal útočník z Bystřice. Závěr druhé periody však Béčku vyšel na jedničku. Misky vah opět překlopil na stranu pacovského celku František Zajíc, kterého do úniku vyslal Růžička. V poslední minutě druhého dějství si tito dva role prohodili a Růžička, který si na svém premiérovém turnaji ve žluto-modrém dresu přispal již druhý bod, zvyšoval na 4:2. Ve třetí třetině si B-tým bezpečně hlídal výsledek a na hřišti dominoval. Skóre navíc ještě navýšil Filip Tomovič. Bystřice poté měla k dispozici trestné střílení, které ale nevyužila, a tak soupeři nezbylo nic jiného, než závěrečný vabank s prázdnou bránou a šesti hráči v poli. Domácím se sice podařilo snížit, ale hned za minutu se po sérii odrazů prosadil Zdeněk Zajíc. Třešničku na dort dodal opět Tomovič, který skóroval podruhé v zápase po pohledné souhře s Chaloupkou.

ASK Bystřice n. Pernštejnem 3:7 Pacovští Honzíci B
Sestava: Diviš – Brázda, Nesvačil, Z.Zajíc, Žáček (C) – Tomovič, Hošek, Chaloupka – Čejka, F.Zajíc, Růžička