SH ZŠ Osvobození Pelhřimov
Návštěvnost: 26
Rozhodčí: Štolc Jaroslav a Přibyl Jaroslav

Report zápasu

Posledním soupeřem v divizní sezóně 2018/2019 byla Litomyšl. Zápas o konečné čtvrté místo začal zostra, nicméně rychlé tempo hry svědčilo více soupeři. Ve třetí minutě šli hosté do vedení poté, co si balonek do sítě nešťastně srazil Adam Paták. Úvodní branka Honzíky trochu zaskočila a v následujících minutách se pouze bránili. Toho dokázala Litomyšl využít a na začátku desáté minuty už hosté vedli 3:0. První branku Áčka vstřelil Ondřej Šimek, kterému stačilo trefit pouze prázdnou branku po pěkné kombinaci první lajny. Hosté ale nepolevili a dál režírovali průběh první třetiny. Navíc dokázali vstřelit další tři góly, takže vedli už 6:1. Honzíci se ale dokázali soupeři do konce úvodního dějství alespoň přiblížit, když se nejprve prosadil Adam Škoda backhandovou střelou a následně brankáři hostů nedal šanci Matěj Doubek.

Druhá třetina začala slibně. První přesilovku Honzíků využil po souhře na jeden dotek Ondřej Šimek. Litomyšl ale zvýšila obrátky, z čehož pramenily fauly A-týmu. První oslabení Honzíci ještě přečkali, jenže z tlaku hostů se chvíli po vypršení trestu prosadil jen z útočníků, který zvýšil náskok svého týmu na 7:4. Soupeř poté dokázal využít další dvě přesilovky a s Honzíky bylo zle. Dvacet sekund před druhou sirénou trefil Matěj Doubek s přečíslení dva na jednoho pouze tyč. Odražený balónek nakonec dopravil do sítě Petr Diviš. Do šaten se tedy odcházelo za stavu 5:9 z pohledu domácích.

Do třetí části ale nastoupili úplně jiní Honzíci. Po půl minutě spustil brankostroj Áčka Tomáš Dohnal. Litomyšl musela bránit další lavinu šancí domácích, což se jí moc nedařilo. Nejprve se zafungovala opět spolupráce Doubek-Šimek a za pět vteřin přiblížil Honzíky na rozdíl jediné branky Adam Škoda. Áčko poté ostřelovalo branku hostů, jak se dalo. Obrana Litomyšle ovšem tentokrát držela. Přesto se A-tým dočkal vyrovnání. Hosté poskytli Honzíkům přesilovou hru, kterou využil Matěj Doubek, a jelo se od začátku. Litomyšl byla od té doby jalová a otěže hry převzali pacovští. Obrat dokonal opět Matěj Doubek, který tak zkompletoval hattrick. V rozhozené obraně hostů našel úplně volného Jana Tomšů Tomáš Krátoška a Honzíci už vedli o dvě branky. Litomyšl poté zkoušela riskovat bez brankáře a s hráčem v poli navíc. Do prázdné klece ale pečetil výhru 12:9 Ondřej Šimek. Honzíci tak obsadili v letošním ročníku Divize C krásné čtvrté místo. Matěj Doubek opět opanoval kanadské bodování. Tentokrát ale s přehledem, když nasbíral neuvěřitelných 99 bodů!