Pacovští Honzíci
Návštěvnost: 30
Rozhodčí: Aleš Jansa a Martin Volf

Report zápasu

Honzíci měli Letohradu co oplácet, protože s ním doma prohráli 10:14. Na obou týmech ale byla znát únava ze sobotních zápasů, takže se nezačalo ve vysokém tempu. Áčko tušilo, co bude soupeř předvádět a podrobilo tomu také teoretickou přípravu těsně před zápasem. Vlažní Honzíci se ale pokyny moc neřídili a v šesté minutě prohrávali 0:2. Ani to nestačilo k probuzení a v půlce třetí třetiny byla ztráta čtyřbranková. Čtvrtý gól obdrželo Áčko dokonce při vlastní přesilovce. Na 1:4 konečně snižoval Matěj Doubek, ale Letohrad rychle odpověděl a vrátil si své velké vedení zpět. Do konce první třetiny snižoval ještě Michal Hošek, který se štěstím překonal gólmana domácích.

Pacovští chtěli do druhé třetiny vstoupit milionkrát lépe a dotáhnout se na soupeře, jenže i tentokrát se prosadil dříve soupeř. Honzíci se ale poté trochu zvedli a Matěj Doubek svým dalším gólem snižoval na 3:6. První lajně se dařilo dostat se do větších příležitost a podruhé v zápase dostal míček za záda brankáře domácích Michal Hošek.  Přestřelka pokračovala a ke slovu se opět přihlásili domácí, kteří dvěma góly opět Honzíky trochu uzemnili. Áčku se tentokrát dařilo v přesilovkách (kromě té v první třetině), takže dvě početní výhody na konci druhé třetiny dokázalo přetavit ve dva góly a rázem to bylo 8:7 z pohledu domácích. Letohrad sáhl v závěru druhého dějství k prostřídání gólmanů, což se neukázalo jako dobrý tah, protože nerozchytaný brankář propustil za záda nahození Michala Hoška od půlící čáry. Pro Honzíky to bylo ale jedině dobře.

Stejně jako v Mýtě měla rozhodnout až třetí perioda. Áčko bylo na koni a Adam Škoda využil další přesilovou hru. Hala v Rokytnici v Orlických horách ale připomínala spíše střelnici. Dva slepené góly do sítě Honzíků znamenaly opět vedení soupeře. Poté se u mantinelu od soupeře odpoutal Tomáš Krátoška (#37), jehož střelu sice ještě gólman soupeře vyrazil, ale jednoduchá práce zbyla na Michala Hoška, jenž svým čtvrtým gólem vyrovnal. Misky vah překlopil na stranu Honzíků opět v přesilové Ondřej Šimek. Tlak Letohradu se ke konci stupňoval a necelé dvě minuty před koncem bylo vyrovnáno. Času bylo stále ještě dost a oba týmy si vytvořily pár slibných příležitostí. Tu největší měl v posledních vteřinách základní hrací doby kapitán soupeře, který běžel sám na Mareše. Ten se ale nenechal rozhodit naznačováním a v důležité chvíli podržel svůj tým.

V prodloužení byly oba týmy patřičně nervózní a pět nastavených minut rozhodující gól nepřineslo.  Na řadu tedy přišla dovednostní soutěž.  Nejprve prvního střelce z Letohradu vychytal Mareš. Z řad Honzíků začínal Tomáš Dohnal a svůj nájezd s přehledem proměnil. Po druhé sérii už bylo rozhodnuto. Mareš si připsal druhý úspěšný zákrok a Ondřej Šimek poté nekompromisně rozhodl o bodu navíc pro pacovské Áčko. Honzíci přivezli ze severu 5 bodů a dotahují se na třetí místo Divize C.