Pacovští Honzíci
Návštěvnost: 105
Rozhodčí: Aleš Jansa a Radek Hrdlička

Report zápasu

Slušně zaplněná hala ve Vysokém Mýtě přivítala Honzíky na jejich prvním utkání v rámci výjezdního víkendu. Samotný zápas začal v rychlém tempu na obou stranách. Do prvních gólových příležitosti se dostali Honzíci, jenže ani jednu šanci nedokázali přetavit ve vedoucí gól. Soupeř následně využil chvilkový výpadek Áčka z koncentrace a v rozmezí dvaceti vteřin odskočil Honzíkům o dvě branky. A tým se ale probral a opět se tlačil do šancí, jenže stále nemohl najít recept na brankáře domácích. Jeho kouzlo odčaroval v desáté Petr Diviš, který téměř v pádu přesně zacílil do dolního rohu branky.  Mýto si ale ještě v první periodě dokázalo vybudovat tříbrankový náskok. Na 2:4 z pohledu Honzíků stihl minutu před úvodní sirénou alespoň snížit Adam Škoda.

Do druhé třetiny si pacovští přenesli početní výhodu, díky které se ale na dostřel nedostali. Domácí byli v úvodu prostředního dějství velmi nedisciplinovaní a zanedlouho, co jim skončil trest, vyfasovali další. Tlak, díky kterému Áčko nepouštělo Mýto za půlku, nakonec zužitkoval svoji druhou trefou v zápase Petr Diviš. Když už to vypadalo, že Honzíci přebírají otěže zápasu, přišly od soupeře hned tři tvrdé údery a najednou domácí vedli 7:3. Po oddechovém čase, který Áčko potřebovalo jako sůl, do brány usedl místo Mareše Jan Máca, který až do konce druhé třetiny zavřel svoji klec. Herní projev se opět trochu zlepšil a po nahrávce Matěje Doubka snižoval Ondřej Šimek. Druhý gól v zápase zaznamenal i Adam Škoda, který rychle vystřelil po nařízení standardní situace a přesilovou hru následně využil opět Ondřej Šimek a snižoval tak na 6:7. Pacovští nepolevovali a dál byli hladoví po gólech. Soupeř se stáhl na půlku a vůbec nenapadal rozehrávku Honzíků. Toho využil Zajíc, kterému se otevřel volný prostor až na útočnou půlku soupeře, kde jeho nahození se štěstím tečoval do brány Doubek, a bylo vyrovnáno.

Ve třetí třetině se tedy začínalo od nuly. A-tým se dokonce dostal poprvé do vedení, když využil přečíslení tři na dva po nahrávce Dohnala Matěj Doubek. Stovka diváků, která si našla cestu na zápas, poté viděla velmi netradiční situaci. Gólman Máca se tygřím skokem vrhl po míčku, ale po kolizi s protihráčem zůstal ležet na hrací ploše. Zranění mu nedovolilo pokračovat v zápase, a tak se do brány opět vrátil Jaroslav Mareš. Hra byla vyrovnaná a šance si tvořily oba týmy. Domácí nakonec ještě dorovnali. Hru prokládaly dvouminutové tresty na obou stranách, ale početní výhody zůstaly nevyužity.  Mýto se deset minut před koncem dostalo zpět do vedení. Následovala hra čtyř proti čtyřem po dalších vyloučeních. Více prostoru svědčilo více Honzíkům a Ondřej Šimek vyrovnával na 9:9. Vedení na stranu Honzíků překlopil opět Šimek a po vhazování se za necelé tři vteřiny prosadil Matěj Doubek. Mýto od té doby tlačilo, ale obrana Áčka držela. Půl minuty před koncem soupeř ještě vykřesal naději gólem ze standardní situace. Poslední slovo měl ale kdo jiný než Ondřej Šimek, který trefil prázdnou klec a pátým gólem pečetil výhru Honzíků 12:10.