TJ Sokol H.Brod Erupting Dragons
1 - 11
Pacovští Honzíci

Report zápasu

K poslednímu utkání první poloviny letošního ročníku Divize C odcestovali Honzíci do Havlíčkova Brodu. Už od začátku Áčko potvrzovalo, že si přijelo do Brodu pro tři body a již v šesté minutě otevřel skóre Chaloupka. Pacovští nepouštěli soupeře do větších šancí a v polovině prvního dějství už to bylo 2:0, když se trefil Ondřej Šimek. Honzíkům se v závěru první periody naskytla možnost přesilové hry, ve které se ovšem prosadil útočník z Brodu, který vyřešil situaci dva na jednoho pohotovou střelou mezi nohu a ruku gólmana Mareše.

Honzíci ale od druhé třetiny těžili z nízkého počtu domácích, kteří odehráli zápas pouze v osmi lidech. A-tým se dokázal dlouho držet na útočné polovině, z čehož pramenila spousta šancí. Jednu takovou proměnil Matěj Doubek po přihrávce Milana Patáka. Pacovští poté mohli hrát přesilovou hru, ale těsně potom, co se rozběhla časomíra, proměnil bleskově standardní situaci Adam Škoda. Soupeř se postupem času spoléhal pouze na brejky, které ale vždy skončily pohotovými zákroky brankáře Mareše. Honzíci poté ubránili i oslabení a potvrdili, že mají jedno z nejlepších oslabení v celé soutěži. Aktuálně drží druhou příčku s úspěšností 77 procent.

Ve třetí třetině si Honzíci v klidu zastříleli. Druhý hattrick za víkend zkompletoval Ondřej Šimek, který si v posledních dvou zápasech připsal 11 bodů (9+2). V závěru se dvěma góly blýskl i nejzkušenější hráč na hřišti Petr Diviš. Nesmíme opomenout ani výkon kapitána Matěje Doubka, který byl u devíti gólů z jedenácti a za víkend zaznamenal 15 bodů (3+12). Honzíci si po výhře 11:1 připsali další tři body do tabulky Divize C a po první polovině ztrácí pouze bod na pátou příčku.