SH ZŠ Osvobození Pelhřimov
Návštěvnost: 47
Rozhodčí: Michal Pazderník a Pavel Urbánek

Report zápasu

Pacovští Honzíci si připisují první body do tabulky poté, co porazili Strakonice 10:5!

Honzíci oproti prvnímu soutěžnímu utkání hráli od začátku velmi aktivně a nastavili velmi rychlé tempo, které vydrželo téměř celý zápas. Tlak v útoku přinesl A-týmu ve čtvrté minutě přesilovou hru, kterou dokázal po přihrávce Tomana využít Zdeněk Kounek. Strakonice inkasovaný gól ale moc nerozházel a nadále pokračovali v rychlých kombinacích, které ovšem nevedly k větším příležitostem a když už se dostal soupeř ke střele, zakročil domácí brankář Jaroslav Mareš. Pacovští vycházeli z pevně zabezpečené obrany a čekalo na možnost rychlého protiútoku. Jeden takový přetavil v gól Ondřej Toman, který překvapil brankáře Strakonic pozemní střelou na vzdálenější tyč. Třetí pacovský zářez padl opět při přesilové hře, kterou pro tentokrát ale hrál soupeř. V oslabení se prosadil Tomáš Krátoška, který už skoro ve skluzu usměrnil do sítě přihrávku Matěje Doubka. Do šaten tedy odcházeli domácí za stavu 3:0.

Honzíci začali druhou třetinu mírně rozpačitě. Tohoto zaváhání dokázal soupeř využít a poprvé v zápase překonal Mareše. Rychlou odpověď měl na holi Michal Hošek a v dalším střídání první řady i Adam Škoda. Oba útočníci však zakončili do tyče. Strakonice pokračovaly ve velmi aktivní hře a pacovští se víceméně jenom bránili. Ke slovu se ale přihlásilo duo Doubek-Škoda. Druhý jmenovaný dokázal dvakrát přesně najít pacovského kapitána, který si v obou případech dokázal poradit a navýšil vedení Honzíků na 5:1. Strakoničtí se poté o další možnosti připravili sami útočným faulem, který znamenal druhou přesilovku pro domácí a už po deseti vteřinách ji dokázal využít Jan Tomšů. Soupeř se však do konce dokázal ještě jednou prosadit, když za Mareše dorazil balónek z velkého úhlu strakonický obránce na útočném výletu.

Áčko si do posledního dějství přeneslo další přesilovou hru, jenže po osmi vteřinách třetí třetiny se v oslabení prosadily také Strakonice a snížily tak na 3:6 z jejich pohledu. Do dalších problémů dostal poté Honzíky Adam Škoda, kterého rozhodčí poslali na trestnou lavici na pět minut. Dlouhé oslabení však A-tým přečkal a v posledních sekundách trestu se po dobré práci v útočném rohu prosadil po třetí v zápase Matěj Doubek. Pacovský kapitán se navíc dostal do úniku, ve kterém byl faulován, a bylo nařízeno trestné střílení. K němu se stejně jako v prvním utkání postavil Tomáš Dohnal a tentokrát byl úspěšný. Do konce základní hrací doby zbývalo ještě více než šest minut, ale i přes to se strakoničtí odhodlali ke hře s odkrytými zády a šesti hráči v poli. Větší problém ale Honzíkům nenadělali. Do odkryté branky se nejdříve trefil Adam Škoda. Za minutu ale soupeř ještě jednou překonal Mareše, jenže mu to nebylo nic platné. Gólový účet uzavřel další střelou do prázdné klece Tomáš Dohnal. Honzíci si připisují první tři body a po druhém kole jim patří šestá příčka.