SH ZŠ Osvobození Pelhřimov
Návštěvnost: 40
Rozhodčí: Kamil Vraspír a Miroslav Janošťák

Report zápasu

Pacovští Honzíci zahájili divizní sezonu 2018/2019 porážkou. Táboru podlehli po nemastném neslaném výkonu 5:9.

Do samotného zápasu vstoupili pacovští velmi vlažně, na což zanedlouho doplatili. Po nedůrazu obránců se prosadil táborský útočník, který dokázal dorazit svoji vlastní střelu a otevřel gólový účet utkání. Za minutu při snaze srovnat skóre Honzíci propadli v útoku a soupeř přetavil přečíslení tři na jednoho v druhou branku. Po druhém inkasovaném gólu se však A-tým probral a zlepšil svůj herní projev a do konce první třetiny byl zpátky ve hře zásluhou Tomáše Dohnala, který snížil na 1:2.

Začátek druhé periody se však Honzíkům náramně vydařil. Už po šesti sekundách prokličkoval mezi táborskými hráči kapitán Matěj Doubek a naservíroval balónek volnému Dohnalovi, který neměl problém se zakončením do odkryté branky. V půlce zápasu už to bylo z pacovského pohledu mnohem veselejší, když Tomáš Dohnal zkompletoval hattrick a poslal Honzíky do vedení. O dvě minuty později navíc na půlce vybojoval míček Adam Paták a při svém prvním střídání přesně našel Michala Hoška, který přesnou ranou pod víko navýšil vedení Honzíků na 4:2. Ale jako by to byl začátek konce, protože za třicet sekund pacovští opět propadli na útočné polovině a soupeř bezpečně proměnil vzniklé přečíslení dva na jednoho. A-tým vedení natolik uklidnilo, že hráči zapomínali na své obranářské povinnosti a postupně se vrátili k nedůrazné hře z první dvacetiminutovky. Toho dokázali táborští naplno využít a do konce třetiny odskočili Honzíkům opět o dvě branky.

Čtyři góly během pěti minut A-tým úplně zlomily a ve třetí části marně hledali recept na táborský obranný val. Soupeř navíc vystihl při standardní situaci úmysl Honzíků a z dalšího úniku přidal sedmou branku do pacovské sítě. Za stavu 4:7 mohl Tomáš Dohnal manko snížit, ale z trestného střílení, které bylo nařízeno po faulu na Matěje Doubka, nepřidal svoji čtvrtou branku v zápase. Tábor dále dominoval na hřišti a svoji převahu proměnil v další gól. Áčko poté úspěšně přečkalo i druhé oslabení v zápase, ale ani to hráče nenakoplo k závěrečnému tlaku. Skóre poté už jen kosmeticky upravil na 5:8 Matěj Doubek, který přesně zamířil při přesilové hře. Jenže po nepřehledné situaci na buly po vstřeleném gólu se míček vykutálel příhodně pro táborského útočníka, který necelé dvě minuty před koncem definitivně pojistil vítězství soupeře.