Letní příprava končí, sezóna začíná!

Léto se nám pomalu, ale jistě chýlí, minimálně datumově, ke konci, což pro spoustu sportovců znamená, že končí i letní příprava. Výjimkou nejsou ani Pacovští Honzíci, kterým se v září napříč kategoriemi rozjede ostrá zápasová sezóna.

Mužské áčko trénovalo pravidelně od začátku července. V rámci přípravy si zahrálo dva přátelské zápasy a také se poprvé v historii zúčastnilo největšího florbalového turnaje Czech Open. V Jindřichově Hradci v srpnu změřili pacovští síly s týmem FBŠ Plzeň a již v září se utkal A-tým s Kutnou Horou. Oba celky hrají divizi, stejně jako Honzíci. Utkání se dají shrnout najednou, protože byly velmi podobné. A-tým se prezentoval velmi pěknou a rychlou hrou, díky čemuž si dokázal vytvořit velké množství šancí. Ty ale nedokázali hráči plně využít a oba zápasy Honzíci prohráli 5:6. Nyní už všichni vyhlíží ostrý záčatek letošního ročníku divize. První zápasy čekají na mužské áčko o víkendu 22. a 23. září. V sobotu přijede Tábor (18:00) a v neděli Strakonice (16:00).

Mužské béčko vkročí do své druhé sezóny o týden dříve, tedy 15. září. Na svůj první turnaj jede B-tým do Bystřice nad Pernštejnem, kde se utká ve 12:00 s FBC Salamandra Apoly a v 16:30 s domácím celkem ASK Bystřice n. Pernštejnem. Hned druhý turnaj ligy Vysočiny mužů bude turnaj domácí. Béčko můžete do pelhřimovské haly Na Osvobození přijít podpořit 29. září od 9:00.

Mládež: Starší žáci zahájí svoji sezonu 23. září na turnaji v Třebíči. Mladší žáci se poprvé utkají se soupeři 7. října í v Pelhřimově. 14. října začnou hrát i elévové, kteří svůj první turnaj odehrají také v Pelhřimově. Přípravku čeká první turnaj na konci října, konkrétně 21.